Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. augusts, 2016
Drukāt

1946. gada 15. augusts

15aug_Parize_2

Pirms 70 gadiem, 1946. gada 15. augustā, bijušais Latvijas ārlietu ministrs Fēlikss Cielēns kopā ar trimdas politiķiem Bruno Kalniņu, Ādolfu Bļodnieku, Voldemāru Bastjāni, Mintautu Čaksti un citiem Parīzes Miera konferences laikā nosūtīja Lielbritānijai memorandu, kurā atgādināja par Latvijas starptautisko stāvokli un padomju okupāciju.

Pirms tam aktivitātes, atgādinot sabiedroto amatpersonām par Latvijas likteni, bija veikuši sūtnis ASV Alfrēds Bīlmanis un Lielbritānijā Kārlis Zariņš, arhibīskaps Teodors Grīnbergs, tāpat Latvijas Centrālā padome. Parīzes konferencē uzvarējušās lielvalstis sprieda par miera līgumiem ar uzvarētajām “ass valstīm”, tas ir, nacistisko Vāciju un tās sabiedrotajiem. Bija aizdomas, ka PSRS Parīzē mēģinās panākt, lai rietumnieki Latvijas inkorporāciju atzīst par likumīgu. Padomju Savienība savu nepanāca, taču Baltijas liktenis turpināja atgādināt atkarībā no situācijas izspēlējamu diplomātisko kārti Austrumu – Rietumu attiecībās.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+