Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

1946. gada 15. martā

15marts_Padome_2

Pirms 70 gadiem, 1946. gada 15. martā, ar PSRS Augstākās padomes izdotu likumu PSRS Tautas komisāru padome tika pārsaukta par PSRS Ministru padomi un attiecīgi arī padomju republikās, tostarp Latvijas PSR, valdībā tagad bija “ministri”, ne vairs “tautas komisāri”.

Tas pats attiecās arī uz nozaru pārvaldi šajās valdībās. Nosaukumu maiņu skaidroja ar PSRS valstisko nostiprināšanos, pāreju uz nākamo attīstības etapu. Tika norādīts, ka vārdi “komisārs” un “komisariāts” PSRS tiek lietoti arī citu, ne tikai augstākā līmeņa varas orgānu apzīmēšanai un līdz ar to jaunievedums novērsīšot pārpratumus. Nepilnu mēnesi pirms tam, 25. februārī, bija izdots līdzīgas ievirzes likums, kas PSRS “strādnieku un zemnieku sarkano armiju” pārdēvēja par padomju armiju. Kādēļ Staļinam tas viss bija nepieciešams, īsta izskaidrojuma vēsturniekiem nav, jo praktiskas nozīmes šīm reformām nebija. Tās bija tīri politisks solis, kam vajadzēja nodemonstrēt, ka pēc Otrā pasaules kara Padomju Savienības loma un autoritāte pasaulē ir pieaugusi.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+