Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
20. septembris, 2016
Drukāt

1946. gada 20. septembrī

kannas

Pirms 70 gadiem, 1946. gada 20. septembrī, Francijā pēc valsts izglītības un kultūras ministra Žana Zē ierosmes tika dibināts Kannu kinofestivāls, kas turpmāk notika katru gadu maijā un mūsdienās tiek atzīts par prestižāko kinojomas notikumu pasaulē.

Kannu starptautiskajā kinofestivālā piedalās visu žanru filmas, arī dokumentālās. Ideja par tādu sarīkojumu Francijā bija radusies jau 30. gados, nolūkojoties, kā aizvien populārāks kļūst 1932. gadā Itālijas diktatora Benito Musolīni rosinātais Venēcijas kinofestivāls. Tomēr 30. gadu beigās Venēcijas festivāls politisku iemeslu dēļ kļuva nepieņemams kā frančiem, tā britiem un amerikāņiem, jo tajā sāka dominēt itāļu fašisma un vācu nacionālsociālisma ideoloģijai atbilstoši darbi. Pirmo Kannu kinofestivālu Francija bija gatava sarīkot 1939. gada septembrī, taču šo plānu izjauca karš.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+