Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
29. aprīlis, 2016
Drukāt

1946. gada 29. aprīlis

29apr_Tribunals_2

Pirms 70 gadiem, 1946. gada 29. aprīlī, Tokijā sanāca Starptautiskais Tālo Austrumu kara tribunāls, angliskajā saīsinājumā IMTFE, saukts arī par Tokijas Kara noziegumu tribunālu.

Tas bija Āzijas analogs Nirnbergas kara tribunālam, tikai šoreiz sabiedrotie tiesāja karā sakautās Japānas politiskos un militāros vadoņus. Tokijā uz apsūdzēto sola nosēdināja 29 personas, pārsvarā ģenerāļa Hideki Todzio kabineta locekļus, kam inkriminēja agresīva kara sākšanu un atbildību par kara noziegumiem. Ap 5700 bijušo Japānas militārpersonu par kara noziegumiem tiesāja citviet – Austrālijā, Ķīnā, Francijā, Nīderlandē, Filipīnās, Lielbritānijā un ASV. Japānas imperatoru Hirohito netiesāja, jo ASV uzskatīja, ka tas nodrošinās mierīgu Japānas demilitarizācijas un reformēšanas gaitu. Septiņiem no tiesājamiem līderiem piesprieda nāvi pakarot, pārējiem – mūža ieslodzījumu vai mazākus termiņus. Tribunāls beidzās 1948. gadā, un tā gaitā divi apsūdzētie nomira.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+