Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. aprīlis, 2012
Drukāt

1952. gada 12. aprīlī

12apr_daugavasvanagi_2

Pirms 60 gadiem, 1952. gada 12. aprīlī, Londonā “Daugavas vanagu” valdes sapulcē pēc pulkveža Viļa Januma ierosinājuma tika pieņemts lēmums turpmāk 16. martu atzīmēt kā Latviešu leģiona piemiņas dienu.

 

Tie nebija svētki, bet diena, kurā atcerēties kritušos un dzīvos leģionārus. 16. martu trimdā parasti ievadīja dievkalpojums, kam sekoja klusuma brīdis, karavīru kapu apmeklējums, koncerts un nobeigumā saviesīgā daļa, jo tas tomēr bija iemesls trimdiniekiem satikties. Latvijā publiski 16. martu pirmo reizi atzīmēja 1990. gadā ar gājienu uz Brāļu kapiem. Bija mēģinājums piemiņas brīdi Brāļu kapos rīkot arī 1989. gadā, taču tad to neļāva milicija.

 

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+