Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
26. jūlijs, 2012
Drukāt

1952. gada 26. jūlijā

26jul_evita_22

Pirms 60 gadiem, 1952. gada 26. jūlijā, no vēža 33 gadu vecumā nomira visā Dienvidamerikā leģendārā Eva Perona, Argentīnas valsts prezidenta Huana Perona dzīvesbiedre, tautā saukta par Evitu.

 

No nabadzīgas ģimenes nākusī Argentīnas pirmā lēdija bija ārkārtīgi populāra strādniecības aprindās. Valstī pastāvēja Evitas personības kults, kas daudzējādā ziņā vairoja arī prezidenta Perona režīma stabilitāti. Viņa tika godināta kā nācijas garīgā līdere. Evitas līķi iebalzamēja un novietoja Kongresa ēkā stikla zārkā. Pēc peronistu varas gāšanas 1956. gadā to gan izvāca. Kopš 1976. gada Eva Perona atdusas Rekoletas kapsētā Buenosairesā. Viņas kaps joprojām daudziem argentīniešiem ir svētceļojuma objekts.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+