Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
17. janvāris, 2013
Drukāt

1953. gada 17. janvārī

17janv_karogs_23

Pirms 60 gadiem, 1953. gada 17. janvārī, ar Latvijas PSR Augstākās padomes dekrētu tika pieņemts jaunais Latvijas PSR karogs, kas nomainīja kopš 1940. gada augusta izmantoto vienkāršoto padomju republikas standartu – PSRS karogu, kurā virs sirpja un āmura bija latīņu burti “LPSR”.

 

“Jaunais karogs pauž, ka latviešu tauta ar padomju varas dibināšanu ieguvusi patiesu neatkarību un brīvību. Jaunais karogs pauž, ka pie padomju varas Latvijas darbaļaudis, tauta pirmo reizi iekarojusi savas valsts organizāciju, kļuvusi par īstu savas Dzimtās zemes saimnieku,” žurnālā “Zvaigzne”, pateikdamies Staļinam, apgalvoja Jānis Sudrabkalns. Kas attiecas uz “buržuāziskās Latvijas” karogu, tad tas esot bijis “tukšs un nenozīmīgs simbols, jo pati neatkarīgā Latvija tolaik bija tikai fikcija, neesošas lietas veidols”. Latvieši okupācijas gados par “tukšu” tomēr uzskatīja Latvijas PSR karogu, ne vēsturisko sarkanbaltsarkano. Viļņoto standartu sarkanbaltsarkanais atkal nomainīja 1990. gadā.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+