Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
21. februāris, 2014
Drukāt

1954. gada 21. februārī (2)

21feb_Fabricius_2

Pirms 60 gadiem, 1954. gada 21. februārī, Ventspilī atklāja tēlnieka Jāņa Zariņa veidoto pieminekli Krievijas pilsoņu kara varonim Jānim Fabriciusam (1877 – 1929).

Mūsdienās piemineklis ir unikāls, jo ir Latvijā vienīgais tāda mēroga un tematikas padomju monuments, kurš joprojām stāv savā vietā. Zūru pagastā dzimušo četru Sarkanā Karoga kaujas ordeņu kavalieri Fabriciusu Padomju Latvijā godināja kā ”izcilu latviešu tautas dēlu”. ”Viņa vārds, līdzīgi tādiem Pilsoņu kara varoņiem kā Čapajevs, Ščors, Kotovskis, ierakstīts uz mūžu mūsu sociālistiskās dzimtenes cīņu un uzvaru vēsturē,” pieminekļa sakarā rakstīja žurnāls ”Zvaigzne”. Uz monumenta atklāšanu bija sapulcināti vairāki tūkstoši ļaužu, bet runu teica Ventspils pilsētas kompartijas komitejas sekretārs biedrs Čeporuhins. Viņš paziņoja, ka ”pilsētas darbaļaudis lepojas, ka šeit dzīvojis un cīnījies Pilsoņu kara izcilais komandieris”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dumpīgo Kronštates matrožu apšāvēju komandieris.

  2. Ščorss! Nikolajs Ščorss!

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+