×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

1956. gada 27. oktobris (3)

Gotina

Pirms 60 gadiem, 1956. gada 27. oktobrī, ar Ogres rajona patērētāju biedrību savienības (RPBS) valdes lēmumu bijušā muižas spirta brūža telpās tika organizēts Skrīveru augļu pārstrādes cehs, no kura vēlāk izveidojās Skrīveru pārtikas kombināts – uzņēmums, kas pirmais Latvijā sāka ražot slavenās “Gotiņas”.

Tās te sāktas ražot 1957. gadā. 1961. gadā sāka ražot arī Saldū. Pēc tam jau daudzviet. Kopējais ražotņu skaits 60. – 80. gados sasniedza trīs desmitus. Ražošanas apjomu pieaugumu lielā mērā noteica apstāklis, ka “Gotiņas” kļuva ļoti populāras visā PSRS. Tikai Skrīveros vien padomju periodā gadā saražoja ap 500 tonnu šo konfekšu, bet visā Latvijas PSR apjoms pārsniedza 6000 tonnu. Sākotnēji ražoja tika klasiskās “Gotiņas”, 60. gados tām sāka pievienot riekstus, bet mūsdienās tirgus jau prasa arī dažādas riekstu, ogu un sēkliņu piedevas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Atbilde- nevajag fleitēt! Nu gan cilvēciņš samuldējās, it kā pats būtu bijis klāt.Fui, kā Jums nesmuki sanāca.Katrs jau raksta no savas pieredzes, tāpēc, lūdzu, neko un nekam nelieciet klāt. Taisnība Optimistei- tajos pašos Skrīveros Gotiņas jau tirgoja 1889.gadā, bet te runājam par ražotni valsts/republikas mērogā, tie bija Skrīveri. Un punkts.

 2. Gotiņas ražoja agrāk, nekā tikai 1956.gadā pilnīgi noteikti. Labi atceros, ka vēl negāju skolā, kad mums, bērniem, Ziemassvētkos “vecītis” atnesa šīs garšīgās konfektes, bet 1956.gadā man jau palika 8 gadi.
  Konfekšu papīrīši bija zaļi un gotiņa brūna.

 3. nevajaga fleitēt ! Atbildēt

  Tās piedevas grūž klāt ražotājs lai paceltu cenu !
  Bez piedevām vienkārši “pēc darbaļaužu vēlēšanās” pārtrauc ražot.
  Ja man tās piedevas garšo, es varu nopirkt atsevišķi, neturētas gadiem noliktavās un sākušas pelēt !

Draugiem Facebook Twitter Google+