Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
29. jūnijs, 2016
Drukāt

1956. gada 29. jūnijs

29jun_Lokomotive_2

Pirms 60 gadiem, 1956. gada 29. jūnijā, rūpnīcā Kolomnā tika izgatavota pēdējā tvaika lokomotīve PSRS, un nākamajā gadā attiecīgās rūpnīcas sāka pāriet uz dīzeļlokomotīvju un elektrolokomotīvju ražošanu.

Oficiālu lēmumu par to pieņēma 1956. gada PSRS kompartijas 20. kongresā. Rietumeiropā un ASV šāda pāreja bija sākusies jau 30. gadu beigās, bet to iztraucēja Otrais pasaules karš, līdz ar to Rietumos lokomotīvju ēra pilnībā beidzās 50. – 60. gados. PSRS par tādu progresa uzvaras brīdi pasludināja 70. gadus, taču realitātē tvaika lokomotīves gan pasažieru, gan preču vagonu sastāvu priekšgalā uz padomju dzelzceļiem bija sastopamas arī 80. gados, bet Krievijā dažviet 90. gadu beigās. Latvijas PSR tvaika lokomotīves turpināja regulāru darbu vismaz līdz 1989. gadam, kursējot, piemēram, līnijā Pļaviņas–Gulbene. Kopš 70. gadiem tūkstošiem veco lokomotīvju Padomju Savienībā tika saglabātas kā stratēģiskās rezerves krīzes vai kara gadījumam. Vairāki šādi parki atradās arī Latvijas PSR – viens no tiem pie Jelgavas.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+