Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
27. augusts, 2012
Drukāt

1962. gada 27. augustā

27aug_saule_22

Pirms 50 gadiem, 1962. gada 27. augustā, startēja ASV starpplanētu zonde ”Mariner 2”, kuras uzdevums bija veikt Veneras pētījumus. Ceļā ”Mariner 2” izdarītie mērījumi eksperimentāli pierādīja līdz tam tikai teorētiski izteiktos pieņēmumus par tā sauktā ”Saules vēja” eksistenci.

Tā ir pārsvarā no elektroniem, protoniem un alfa daļiņām sastāvoša jonizēta plūsma, kas nāk no Saules vainaga un izplatās apkārtējā kosmiskajā telpā. ”Vēja” dēļ Saule ik sekundi zaudē ap miljonu tonnu vielas. Pateicoties Saules vējam, uz Zemes rodas polārblāzmas un arī magnētiskās vētras.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+