Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
1. marts, 2013
Drukāt

1963. gada 1. martā

1mar_dizelis_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 1. martā, PSRS Baltijas dzelzceļš saņēma pirmo Rīgas Vagonrūpnīcā (RVR) būvēto dīzeļvilcienu “DR1–01”, kas tika pierakstīts Zasulauka depo.

 

Tas bija Padomju Savienībā pirmais dīzeļvilciens. Tajā pirmo reizi padomju vagonbūves vēsturē bija izmantoti vairāki tiem laikiem moderni risinājumi, tāpēc žurnāls ”Zvaigzne” jūsmīgi rakstīja: ”Pirmkārt, tas var joņot ar 120 km un pat lielāku ātrumu, sasēdināt 416 braucējus gaiši sarkanos mīkstos krēslos, pieliet vagonus ar dienas gaismu, iepriecināt acis ar gaiši pelēkām iekšējām sienām, ar priekšzīmīgi iekārtotu ventilāciju radīt patīkamu sajūtu. Tā “muskuļi” satur sintētiskos materiālus, kurus līdz šim vagonu būvētāji nav lietojuši.” Visi nākamie RVR padomju laikā būvētie dīzeļvilcieni bija “DR1” modifikācijas. Kā zināms, tās pa Latvijas un bijušās PSRS teritorijas dzelzceļiem ripo joprojām.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+