Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. novembris, 2013
Drukāt

1963. gada 15. novembrī

15nov_Gilde_2

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 15. novembrī, izcēlās ugunsgrēks Lielās ģildes, tas ir Filharmonijas, ēkā.

Šī nama izdegšana kopš Otrā pasaules kara bija lielākais trieciens Vecrīgas vēsturiskajam kultūras mantojumam. Nākamā tāda mēroga ugunsnelaime, kā zināms, bija ugunsgrēks Rīgas pilī šovasar. Tā kā padomju iestādes par Lielās ģildes izdegšanu nekādu informāciju sabiedrībai nesniedza, latviešos izplatījās runas, ka dedzināšana bijusi ļaunprātīga un vainojama svešā vara. Patiesībā nelaimi izraisīja drošības noteikumu pārkāpumi, apkopējai izmantojot elektrisko ūdenssildītāju, kā arī darbinieku aplamā rīcība, mēģinot dzēst pašiem un nesaucot ugunsdzēsējus. Rezultātā uguns ieskrēja telpu koka pārsegumos un tālāk jumtā. No ģildes pāri palika tikai ārējās sienas. Dzēšana ilga sešas stundas. Tās laikā, iegrūstot pārsegumiem, gāja bojā viens ugunsdzēsējs, bet vairāki tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+