Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
22. novembris, 2013
Drukāt

1963. gada 22. novembrī (3)

22nov_Kenedijs_2

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 22. novembrī, Dalasā, ASV Teksasas štatā, brauciena laikā pilsētas ielās ar diviem šāvieniem galvā tika nogalināts ASV prezidents Džons Ficdžeralds Kenedijs (1917 – 1963).

Joprojām nav pilnīgas skaidrības, ne cik bija šāvēju, ne arī kas vēlējās prezidenta nāvi. Laikmetam neierasti, ka Kenedija nāve izsauca ļoti izjustus līdzjūtības apliecinājumus pat padomju presē. ”Tikai pēc viņa nāves amerikāņi īsti saprata, ko viņu valstij bija nozīmējis Kenedijs. Viņi apglabāja ne vien gados visjaunāko un visbagātāko prezidentu, viņi apglabāja drosmīgu un atsaucīgu cilvēku, kas Otrā pasaules karā brīvprātīgi uzvilka karavīra tērpu un, pat būdams smagi ievainots, nepameta kaujas posteni, viņi apglabāja priekšzīmīgu ģimenes tēvu, apglabāja enerģisku un ar skaidru prātu apveltītu valstsvīru,” uzsvēra žurnāls ”Zvaigzne”. Dīvaini tomēr skanēja apgalvojums, ka Kenediju paša valstī esot nogalinājuši ”fašisti”.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+