Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
22. novembris, 2013
Drukāt

1963. gada 22. novembrī (3)

22nov_Kenedijs_2

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 22. novembrī, Dalasā, ASV Teksasas štatā, brauciena laikā pilsētas ielās ar diviem šāvieniem galvā tika nogalināts ASV prezidents Džons Ficdžeralds Kenedijs (1917 – 1963).

Joprojām nav pilnīgas skaidrības, ne cik bija šāvēju, ne arī kas vēlējās prezidenta nāvi. Laikmetam neierasti, ka Kenedija nāve izsauca ļoti izjustus līdzjūtības apliecinājumus pat padomju presē. ”Tikai pēc viņa nāves amerikāņi īsti saprata, ko viņu valstij bija nozīmējis Kenedijs. Viņi apglabāja ne vien gados visjaunāko un visbagātāko prezidentu, viņi apglabāja drosmīgu un atsaucīgu cilvēku, kas Otrā pasaules karā brīvprātīgi uzvilka karavīra tērpu un, pat būdams smagi ievainots, nepameta kaujas posteni, viņi apglabāja priekšzīmīgu ģimenes tēvu, apglabāja enerģisku un ar skaidru prātu apveltītu valstsvīru,” uzsvēra žurnāls ”Zvaigzne”. Dīvaini tomēr skanēja apgalvojums, ka Kenediju paša valstī esot nogalinājuši ”fašisti”.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+