Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
25. novembris, 2013
Drukāt

1963. gada 25. novembrī (2)

25nov_Kenediji_2

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 25. novembrī, Ārlingtonas Nacionālajā kapsētā Vašingtonā notika pirms trim dienām atentātā Dalasā nogalinātā ASV prezidenta Džona Ficdžeralda Kenedija bēres.

Tās izvērtās grandiozā un emocionālā sēru pasākumā – lielākajā ASV vēsturē, kurā kopumā piedalījās ap miljons amerikāņu. Ja ieskaita publiku, kas bēres vēroja TV tiešraidē, skaitlis bija vairākkārt lielāks. Cilvēki bija gatavi pat desmit stundas stāvēt vairāk nekā septiņus kilometrus garā rindā, lai varētu atvadīties no noslepkavotā prezidenta, kura zārks bija novietots Kapitolijā. Uz bērēm bija atbraukuši vairāk nekā 90 valstu pārstāvji. Lielu daļu delegāciju vadīja šo valstu vai valstu valdību galvas, monarhus ieskaitot. Vairākas Dž. F. Kenedija bēru ceremonijas fotogrāfijas kļuva par preses foto ikonām, īpaši tās, kurās redzama atraitne Žaklīna Kenedija ar bērniem Džonu un Kerolainu.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+