Mobilā versija
+7.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
3. jūnijs, 2013
Drukāt

1963. gada 3. jūnijā

3jun_Hikmets_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 3. jūnijā, Maskavā no sirdstriekas mira par romantisko komunistu dēvētais turku dzejnieks Nāzims Hikmets.

 

Komunistiskās partijas biedrs kopš 1921. gada, savu politisko uzskatu dēļ lielāko daļu mūža viņš bija pavadījis cietumos un trimdā, lielākoties Padomju Savienībā. Tomēr Hikmeta dzeja bija tik poētiski augstvērtīga, bagāta un jutekliska, ka viņu respektējuši pat zvērināti antikomunisti, un Hikmets labprāt lasīts pat padomju lēģeros, kā to kādā intervijā atceras Knuts Skujenieks. Hikmeta dzeja tulkota vairāk nekā 50 valodās, arī latviešu. 60. gados Hikmetu no krievu valodas pirmais atdzejoja Māris Čaklais. Tas bija pirmais gadījums, kad latvieši iepazinās ar kāda turku autora liriku. Vēlāk no turku oriģināliem atdzejoja Uldis Bērziņš un Pēteris Brūveris. Latviešu dzejas pasaule pret Hikmeta daiļradi allaž izturējusies ar lielu pietāti.

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+