Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
30. augusts, 2013
Drukāt

1963. gada 30. augustā

30aug_teletaips_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 30. augustā, lai novērstu nejauša atomkara izcelšanās iespējas, kā arī lai pēc iespējas drīzāk tiktu atrisināti jebkādi bīstami politiskie konflikti, starp Pentagonu Vašingtonā un Kremli Maskavā iekārtoja tiešo telefonsakaru līniju.

 

Par to puses vienojās, redzot, cik sarežģīta izvērtās komunikācija starp ASV prezidentu Dž. F. Kenediju un PSRS vadītāju Ņikitu Hruščovu ”Karību krīzes” laikā. Sākotnēji tika izmantots teletaips, pēc tam faksa aparāti, bet mūsdienās ”karstā līnija” starp Vašingtonu un Maskavu izpaužas kā sakaru satelītu nodrošināts datorsavienojums apmaiņai ar e – pastiem. Ekstrāsakaru līnija savas pastāvēšanas laikā ir izmantota vismaz piecas reizes. Pirmoreiz – 1967. gada arābu – izraēliešu kara laikā, vēlāk, saasinoties Indijas un Pakistānas konfliktam 1971. gadā, kā arī PSRS iebrūkot Afganistānā 1979. gadā.

 

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+