Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
30. augusts, 2013
Drukāt

1963. gada 30. augustā

30aug_teletaips_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 30. augustā, lai novērstu nejauša atomkara izcelšanās iespējas, kā arī lai pēc iespējas drīzāk tiktu atrisināti jebkādi bīstami politiskie konflikti, starp Pentagonu Vašingtonā un Kremli Maskavā iekārtoja tiešo telefonsakaru līniju.

 

Par to puses vienojās, redzot, cik sarežģīta izvērtās komunikācija starp ASV prezidentu Dž. F. Kenediju un PSRS vadītāju Ņikitu Hruščovu ”Karību krīzes” laikā. Sākotnēji tika izmantots teletaips, pēc tam faksa aparāti, bet mūsdienās ”karstā līnija” starp Vašingtonu un Maskavu izpaužas kā sakaru satelītu nodrošināts datorsavienojums apmaiņai ar e – pastiem. Ekstrāsakaru līnija savas pastāvēšanas laikā ir izmantota vismaz piecas reizes. Pirmoreiz – 1967. gada arābu – izraēliešu kara laikā, vēlāk, saasinoties Indijas un Pakistānas konfliktam 1971. gadā, kā arī PSRS iebrūkot Afganistānā 1979. gadā.

 

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+