Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
21. jūlijs, 2014
Drukāt

1964. gada 21. jūlijā

21jul_Bernupasaule_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 21. jūlijā, Rīga kļuva par divām zīmīgām būvēm bagātāka.

Šajā dienā pilsoņu rīcībā tika nodota Rīgas autoosta pilsētas kanāla malā un universālveikals “Bērnu pasaule” K. Barona un Matīsa ielas stūrī. Autoostu projektēja Latvijā pazīstamās Mincu dzimtas pārstāvis arhitekts Georgs Mincs. Ēku iecerot, daudz tika domāts par tās funkcionalitāti – pasažieriem bija jāierodas no Prāgas ielas, autobusiem — no Maskavas ielas puses. Autoosta apvienoja uzgaidāmās telpas, 15 biļešu kases, satiksmes un pilsētas izziņu birojus, frizētavu, kioskus, ēdnīcu, pasta nodaļu, krājkasi, mātes un bērna istabu. Savukārt mūsdienās pārbūvētās “Bērnu pasaules” autors bija viens no modernisma aizsācējiem Latvijas arhitektūrā Josifs Goldenbergs. “Bērnu pasaules” “ekstras” bija eskalatori, allaž ļaužu pilnā kafejnīca “Mārīte” un kustīgās lelles vitrīnā pie ieejas.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (10)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+