Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
21. jūlijs, 2014
Drukāt

1964. gada 21. jūlijā

21jul_Bernupasaule_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 21. jūlijā, Rīga kļuva par divām zīmīgām būvēm bagātāka.

Šajā dienā pilsoņu rīcībā tika nodota Rīgas autoosta pilsētas kanāla malā un universālveikals “Bērnu pasaule” K. Barona un Matīsa ielas stūrī. Autoostu projektēja Latvijā pazīstamās Mincu dzimtas pārstāvis arhitekts Georgs Mincs. Ēku iecerot, daudz tika domāts par tās funkcionalitāti – pasažieriem bija jāierodas no Prāgas ielas, autobusiem — no Maskavas ielas puses. Autoosta apvienoja uzgaidāmās telpas, 15 biļešu kases, satiksmes un pilsētas izziņu birojus, frizētavu, kioskus, ēdnīcu, pasta nodaļu, krājkasi, mātes un bērna istabu. Savukārt mūsdienās pārbūvētās “Bērnu pasaules” autors bija viens no modernisma aizsācējiem Latvijas arhitektūrā Josifs Goldenbergs. “Bērnu pasaules” “ekstras” bija eskalatori, allaž ļaužu pilnā kafejnīca “Mārīte” un kustīgās lelles vitrīnā pie ieejas.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+