Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
23. aprīlis, 2014
Drukāt

1964. gada 23. aprīlī

23apr_melodija_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 23. aprīlī, ar PSRS Ministru padomes rīkojumu visas Padomju Savienības republikās pastāvošās skaņuplašu ierakstu studijas un fabrikas tika apvienotas vienā PSRS Kultūras ministrijai pakļautā uzņēmumā, kam 11. maijā tika dots kopīgs nosaukums ”Melodija”.

Tādējādi nosacīto autonomiju zaudēja arī Rīgā, Kalnciema ielā pastāvošā skaņuplašu fabrika ”Līgo”, kas 1958. gadā bija izveidota uz pirmskara ”Bellacord” bāzes. Apvienošanas brīdī skaņuplates vēl ražoja Maskavā, Ļeņingradā (Sanktpēterburgā), Tallinā, Viļņā, Taškentā, Alma-Atā (Almatī) un Tbilisi. ”Melodija” kļuva par gigantu, lielāko skaņuplašu uzņēmumu pasaulē, kas gadā vien saražoja 135 miljonus skaņuplašu. Cits jautājums, cik liela daļa produkcijas veikalos bija pieprasīta. Skaņuplašu ražošana Latvijā noslēdzās 1999. gadā līdz ar ”Melodijas” mantinieces SIA ”RiTonis” sabrukumu. Krievijā ”Melodija” turpina pastāvēt.

Pievienot komentāru

Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus (10)Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus interneta lietotājus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus
No slāpekļskābes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājās (1)Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.
Draugiem Facebook Twitter Google+