Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
23. aprīlis, 2014
Drukāt

1964. gada 23. aprīlī

23apr_melodija_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 23. aprīlī, ar PSRS Ministru padomes rīkojumu visas Padomju Savienības republikās pastāvošās skaņuplašu ierakstu studijas un fabrikas tika apvienotas vienā PSRS Kultūras ministrijai pakļautā uzņēmumā, kam 11. maijā tika dots kopīgs nosaukums ”Melodija”.

Tādējādi nosacīto autonomiju zaudēja arī Rīgā, Kalnciema ielā pastāvošā skaņuplašu fabrika ”Līgo”, kas 1958. gadā bija izveidota uz pirmskara ”Bellacord” bāzes. Apvienošanas brīdī skaņuplates vēl ražoja Maskavā, Ļeņingradā (Sanktpēterburgā), Tallinā, Viļņā, Taškentā, Alma-Atā (Almatī) un Tbilisi. ”Melodija” kļuva par gigantu, lielāko skaņuplašu uzņēmumu pasaulē, kas gadā vien saražoja 135 miljonus skaņuplašu. Cits jautājums, cik liela daļa produkcijas veikalos bija pieprasīta. Skaņuplašu ražošana Latvijā noslēdzās 1999. gadā līdz ar ”Melodijas” mantinieces SIA ”RiTonis” sabrukumu. Krievijā ”Melodija” turpina pastāvēt.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+