Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. aprīlis, 2014
Drukāt

1964. gada 23. aprīlī

23apr_melodija_2

Pirms 50 gadiem, 1964. gada 23. aprīlī, ar PSRS Ministru padomes rīkojumu visas Padomju Savienības republikās pastāvošās skaņuplašu ierakstu studijas un fabrikas tika apvienotas vienā PSRS Kultūras ministrijai pakļautā uzņēmumā, kam 11. maijā tika dots kopīgs nosaukums ”Melodija”.

Tādējādi nosacīto autonomiju zaudēja arī Rīgā, Kalnciema ielā pastāvošā skaņuplašu fabrika ”Līgo”, kas 1958. gadā bija izveidota uz pirmskara ”Bellacord” bāzes. Apvienošanas brīdī skaņuplates vēl ražoja Maskavā, Ļeņingradā (Sanktpēterburgā), Tallinā, Viļņā, Taškentā, Alma-Atā (Almatī) un Tbilisi. ”Melodija” kļuva par gigantu, lielāko skaņuplašu uzņēmumu pasaulē, kas gadā vien saražoja 135 miljonus skaņuplašu. Cits jautājums, cik liela daļa produkcijas veikalos bija pieprasīta. Skaņuplašu ražošana Latvijā noslēdzās 1999. gadā līdz ar ”Melodijas” mantinieces SIA ”RiTonis” sabrukumu. Krievijā ”Melodija” turpina pastāvēt.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (3)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+