Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
28. oktobris, 2015
Drukāt

1965. gada 28. oktobrī

28okt_Arka_2

Pirms 50 gadiem, 1965. gada 28. oktobrī, ASV Misūri štata galvaspilsētā Sentluisā pabeidza lielāko pieminekli un reizē lielāko tērauda arku pasaulē.

Tā saucamā Vārtu arka vai Rietumu vārti tapa divu gadu laikā. Tas ir piemineklis ASV rietumu kolonizācijas procesam, kas intensīvi ritēja 19. gadsimtā. Arka ir daļa no Džefersona Nacionālā ekspansijas memoriāla Misisipi upes krastā Sentluisā. Savukārt memoriālais parks iekārtots netālu no vietas, kur 1804. gadā startēja pirmā amerikāņu ekspedīcija, kuras uzdevums bija šķērsot ASV rietumdaļu un sasniegt Kluso okeānu. Būves autors ir slavenais somu izcelsmes amerikāņu arhitekts Ēro Sārinens. “Rietumu vārti” ir 192 m plati pie pamatnes un reizē 192 m augsti. Arkas augšdaļā atrodas skatu platforma. Piemineklis, kas kļuvis par vienu no ASV arhitektūras ikonām, izmaksāja mūsdienu ekvivalentā 180 miljonus dolāru.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+