Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. novembris, 2015
Drukāt

1965. gada 9. novembrī

9nov_tumsa_2

Pirms 50 gadiem, 1965. gada 9. novembrī, ASV ziemeļaustrumus, ieskaitot metropoli Ņujorku un daļu Kanādas, plkst. 17.45 ķēra grandioza apmēra elektropadeves pārtraukums.

Cilvēka pieļauta kļūme elektrorelejā atstāja tumsā ap 30 miljonus ļaužu 207 tūkstošu kvadrātkilometru teritorijā. Sava loma bija faktam, ka attiecīgais laiks bija vēsa darba dienas novakare, kad cilvēki intensīvi izmantoja elektroenerģiju virtuvēs, apkurei un apgaismošanai. Tas radīja papildu slodzi pārvades tīklos. No ierindas izgāja visi TV kanāli un puse radiostaciju, tomēr vietas un kvartāli, kur par enerģiju gādāja autonomi ģeneratori, palika kā gaišas saliņas. Daudziem šķita, ka sācies atomkarš. Strāvas padeve atjaunojās pēc 13 stundām. Brīnumainā kārtā nekāds noziedzības uzliesmojums šajā laikā nenotika. Pat Ņujorkā reģistrēja tikai piecas laupīšanas. Toties pēc deviņiem mēnešiem aptumšotajā teritorijā tika reģistrēts straujš dzim­stības pieaugums.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+