Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
12. augusts, 2016
Drukāt

1966. gada 12. augustā

12aug_kikerigu_2

Pirms 50 gadiem, 1966. gada 12. augustā, laikraksts “Padomju Jaunatne”  pavēstīja, ka Rīgas Kinostudijā tapusi pirmā latviešu leļļu filma – Arnolda Burova “Kikerigū” – “krāsaina, komiska”, kā to raksturoja avīze.

Jādomā, tajā brīdī tā jau bija parādīta ierobežotai publikai. Vairāk par “Kikerigū” sāka runāt rudenī. “Literatūra un Māksla” togad 29. oktobrī rakstā “Pirmā latviešu leļļu filma” slavēja 10 minūšu īso filmiņu kā kārtējo pierādījumu Arnolda Burova talantam, kurš līdz šim izpaudies tikai Leļļu teātra izrādēs. “Kikerigū” nebija teksta. To aizvietoja Valtera Kaminska mūzika. Sižetu veidoja pasaka par nabaga vīru, viņa ēdelīgo, taču drosmīgo gaili, suni un ļauno kungu. Kritika ievēroja, ka filmiņai raksturīgs “filozofisks vispārinājums”: “Realitāte, pasakainība, romantika iet roku rokā. Tā jūtama leļļu filmas personāžu raksturos un to savstarpējās attieksmēs, tā izpaužas filmas ritmā un stilistikā, krāsainībā, gaismu niansēs, mūzikā”. Lelles filmai veidoja Anna Nollendorfa.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+