Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
22. septembris, 2016
Drukāt

1966. gada 22. septembrī

22sept_Amerikani_2

Mičiganas gubernators G. Romnijs un senators R. P. Grifins ar latviešu pārstāvi 1966. gadā.

Pirms 50 gadiem, 1966. gada 22. septembrī, ASV Senāts atbalstīja senatora T. Dž. Dada rosināto rezolūciju par Baltijas valstu jautājumu, tādējādi atgādinot par baltiešu neatkarības statusa atgūšanas problēmu.

Rezolūciju bija izstrādājusi un izskatīšanai iesniegusi sabiedriskā organizācija “Amerikāņi par Kongresa rīcību Baltijas valstu atbrīvošanai”. Tāpat tika atbalstīta rezolūcija ar prasību, lai ASV prezidents rosinātu jautājumu par Baltijas valstu statusu izskatīšanu ANO un ASV Kongresā. Tas nebija ne pirmais, ne pēdējais trimdas mēģinājums neatkarības zaudējumu aktualizēt augstākajā starptautiskajā līmenī. Tomēr, lai arī 60. gados Baltijas jautājumu ANO institūcijās patiesi pieminēja, līdz Ģenerālajai asamblejai tas nenonāca. Arī Vašingtona turpināja aprobežoties ar konsekventu pozīciju, ka “noteikti atbalsta nacionālās patstāvības un brīvības tiesības Baltijas tautām”, kas faktiski arī nebija maz.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+