Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. marts, 2013
Drukāt

1973. gada 25. martā

25marts_zabers_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 25. martā, no smadzeņu audzēja izraisītām sekām nomira izcilais latviešu tenors, operdziedātājs Jānis Zābers.

 

Dažus mēnešus pēc Zābera nāves viņa dzimtajās mājās Madonas rajona Indrānu ciema “Vecajā ceplī” pēc iniciatīvas grupas ierosinājuma tika iekārtots dziedātāja memoriālais muzejs.

Kaut arī viņa radošais mūžs bija salīdzinoši īss (uz operas skatuves tika pavadīti vien nepilni desmit gadi), Zābers paspēja gūt pat pasaules līmeņa ievērību. Viņa talantu netieši pierāda arī komandējumi uz Romu un Milānu 60. gadu sākumā vokālo dotību izkopšanai – tolaik PSRS tāda izdevība tika dota vien retajam. Laikabiedru atmiņā izcilais mākslinieks palika ar savu maigo, samtaino balsi un spēju jebkuru skaņdarbu izpildīt izjusti, neatkarīgi no tā, vai runa bija par vieglu estrādes melodiju, traģisku lomu operā vai šūpuļdziesmu.

 

Pievienot komentāru

Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (8)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+