Mobilā versija
+15.4°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
29. jūlijs, 2013
Drukāt

1973. gada 29. jūlijā

29jul_Griekija_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 29. jūlijā, Grieķijā tika sarīkots referendums, kurā 78,6% dalībnieku atbalstīja valsts atteikšanos no monarhijas. Tautas nobalsojums tikai apstiprināja valdības jau 1. jūlijā pieņemto lēmumu pasludināt Grieķiju par prezidentālu republiku.

 

Par pirmo valsts prezidentu kļuva tā sauktās melno pulkvežu huntas vadītājs pulkvedis Georgijs Papadopuls. Hunta pie varas atradās kopš 1967. gada, un Papadopula solis, panākot monarhijas atcelšanu, bija saistīts ar to, ka karalis Konstantīns II ”melnos pulkvežus” neatbalstīja un gatavoja pretapvērsumu. Referendumu nevarēja uzskatīt par demokrātisku, jo hunta tā gaitu rūpīgi kontrolēja un pasākuma iznākums bija nolemts, kaut opozīcija mudināja balsot pretēji. Pēc huntas gāšanas balsojums tika atkārtots, tomēr grieķi arī šoreiz apstiprināja atteikšanos no karaļa par labu republikai.

 

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+