Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
29. jūlijs, 2013
Drukāt

1973. gada 29. jūlijā

29jul_Griekija_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 29. jūlijā, Grieķijā tika sarīkots referendums, kurā 78,6% dalībnieku atbalstīja valsts atteikšanos no monarhijas. Tautas nobalsojums tikai apstiprināja valdības jau 1. jūlijā pieņemto lēmumu pasludināt Grieķiju par prezidentālu republiku.

 

Par pirmo valsts prezidentu kļuva tā sauktās melno pulkvežu huntas vadītājs pulkvedis Georgijs Papadopuls. Hunta pie varas atradās kopš 1967. gada, un Papadopula solis, panākot monarhijas atcelšanu, bija saistīts ar to, ka karalis Konstantīns II ”melnos pulkvežus” neatbalstīja un gatavoja pretapvērsumu. Referendumu nevarēja uzskatīt par demokrātisku, jo hunta tā gaitu rūpīgi kontrolēja un pasākuma iznākums bija nolemts, kaut opozīcija mudināja balsot pretēji. Pēc huntas gāšanas balsojums tika atkārtots, tomēr grieķi arī šoreiz apstiprināja atteikšanos no karaļa par labu republikai.

 

 

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+