Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
9. augusts, 2013
Drukāt

1973. gada 9. augustā

9aug_Hoveida_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 9. augustā, Latvijas PSR ieradās un divas dienas uzturējās Irānas premjers Amirs Abass Hoveida ar delegāciju. Tas notika viņa oficiālās vizītes PSRS laikā.

Tālo viesi pieņēma LPSR Ministru padomes priekšsēdētājs Jurijs Rubenis. Irānis apmeklēja memoriālu Salaspilī, ”iepazinās ar Padomju Latvijas sasniegumiem ekonomikas, zinātnes un kultūras attīstībā” Tautas saimniecības sasniegumu izstādē Mežaparkā, noskatījās tautas deju ansambļa ”Daile” priekšnesumus koncertzālē Dzintaros, izbrauca uz Engures kolhozu ”Padomju zvejnieks”, bija Doma koncertzālē, veica ekskursiju pa Vecrīgu. No Rīgas Hoveida izlidoja atpakaļ uz Teherānu. Kādi apsvērumi Irānas viesi atveda uz Latviju, avīzēs nerakstīja. Hoveida neiegriezās nevienā rūpniecības uzņēmumā un neinteresējās arī par Latvijas ostām.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+