Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
9. augusts, 2013
Drukāt

1973. gada 9. augustā

9aug_Hoveida_22

Pirms 40 gadiem, 1973. gada 9. augustā, Latvijas PSR ieradās un divas dienas uzturējās Irānas premjers Amirs Abass Hoveida ar delegāciju. Tas notika viņa oficiālās vizītes PSRS laikā.

Tālo viesi pieņēma LPSR Ministru padomes priekšsēdētājs Jurijs Rubenis. Irānis apmeklēja memoriālu Salaspilī, ”iepazinās ar Padomju Latvijas sasniegumiem ekonomikas, zinātnes un kultūras attīstībā” Tautas saimniecības sasniegumu izstādē Mežaparkā, noskatījās tautas deju ansambļa ”Daile” priekšnesumus koncertzālē Dzintaros, izbrauca uz Engures kolhozu ”Padomju zvejnieks”, bija Doma koncertzālē, veica ekskursiju pa Vecrīgu. No Rīgas Hoveida izlidoja atpakaļ uz Teherānu. Kādi apsvērumi Irānas viesi atveda uz Latviju, avīzēs nerakstīja. Hoveida neiegriezās nevienā rūpniecības uzņēmumā un neinteresējās arī par Latvijas ostām.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+