Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. oktobris, 2014
Drukāt

1974. gada 10. oktobrī

10okt_Lidosta_2

Pirms 40 gadiem, 1974. gada 10. oktobrī, tika atklāta jaunā Rīgas lidosta pie Mārupes.

Tās celtniecību sāka 1965. gadā, kad kļuva skaidrs, ka Spilves un Rumbulas lidlauki augošajām aviosatiksmes prasībām vairs neatbilst. Regulāri reisi no ”Rīgas” gan sākās tikai nākamajā, 1975. gadā. Toreiz tā darbojās kā iekšzemes lidosta PSRS robežās un bija valsts monopolkompānijas ”Aeroflot” sastāvdaļa bez tiesībām patstāvīgi saimniekot. Arī visi ienākumi nonāca pārdalei Maskavā. Ēku projektēja specializētās institūcijas Ļeņingradā un Maskavā, taču interjeri bija vietējo – galvenā mākslinieka Aleksandra Stankeviča un dizainera Armīna Punkas – rokās. Tam laikam ēkas iekārtojums un risinājumi bija izcilā līmenī. Sākotnējie interjeri zuda 90. gadu pārbūvēs, kad starptautiskā lidosta ”Rīga” kļuva par lielāko starptautiskā gaisa transporta mezglu Baltijā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+