Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
10. oktobris, 2014
Drukāt

1974. gada 10. oktobrī

10okt_Lidosta_2

Pirms 40 gadiem, 1974. gada 10. oktobrī, tika atklāta jaunā Rīgas lidosta pie Mārupes.

Tās celtniecību sāka 1965. gadā, kad kļuva skaidrs, ka Spilves un Rumbulas lidlauki augošajām aviosatiksmes prasībām vairs neatbilst. Regulāri reisi no ”Rīgas” gan sākās tikai nākamajā, 1975. gadā. Toreiz tā darbojās kā iekšzemes lidosta PSRS robežās un bija valsts monopolkompānijas ”Aeroflot” sastāvdaļa bez tiesībām patstāvīgi saimniekot. Arī visi ienākumi nonāca pārdalei Maskavā. Ēku projektēja specializētās institūcijas Ļeņingradā un Maskavā, taču interjeri bija vietējo – galvenā mākslinieka Aleksandra Stankeviča un dizainera Armīna Punkas – rokās. Tam laikam ēkas iekārtojums un risinājumi bija izcilā līmenī. Sākotnējie interjeri zuda 90. gadu pārbūvēs, kad starptautiskā lidosta ”Rīga” kļuva par lielāko starptautiskā gaisa transporta mezglu Baltijā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (16)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+