Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. novembris, 2014
Drukāt

1974. gada 12. novembrī

12nov_Temza_2

Pirms 40 gadiem, 1974. gada 12. novembrī, Lielbritānija pārdzīvoja sensāciju, kad Vestturokas spēkstacijas aizsargtīklos Temzā tika pamanīta tur sapinusies lašu mātīte.

Spēkstacija atrodas pārdesmit kilometru no Londonas centra un ūdens piesārņojuma dēļ laši nārstojam Temzā nebija redzēti kopš 1833. gada. Zivi pat aizveda uz Britu muzeju, lai atradumu apstiprinātu zinātnieki. Temzas atveseļošanās un dzīvības atgriešanās bija prasījusi apmēram 100 gadu. Līdz ar industrializāciju un urbanizāciju, visiem Londonas kanalizācijas un rūpnieciskajiem notekūdeņiem neattīrītiem saplūstot britu galvenajā upē, 19. gadsimta tā kļuva burtiski par smirdošu kloāku. 1849. gadā tajā vairs nebija nekādu zivju. 1858. gada vasarā Temzas smirdoņa kļuva tik nepanesama, ka nācās atcelt parlamenta sēdes. Piesārņojums veicināja arī slimību epidēmijas. Par attīrīšanas iekārtām un pasākumiem briti sāka domāt vien 19. gadsimta beigās. Par būtisku ūdens kvalitātes uzlabošanos Temzā var runāt, sākot no 20. gadsimta 60. gadiem.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+