Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. aprīlis, 2015
Drukāt

1975. gada 21. aprīlī

21apr_Vjetnama_2

Pirms 40 gadiem, 1975. gada 21. aprīlī, Vjetnamas kara gaitā komunistiskās Ziemeļvjetnamas karaspēks pietuvojās Dienvidvjetnamas galvaspilsētas Saigonas priekš­pilsētām, pārvarot dienvidvjetnamiešu armijas pēdējo nopietno pretestību.

1954. gadā pēc analoģijas ar Dienvidkoreju izveidotajai Dienvidvjetnamai atlika vien dažas dienas. Kapitālistiskās valsts prezidents Nguens Vanthjeu atkāpās no amata, bēga no Saigonas un patvērās Taivānā. Galvaspilsētā un armijā valdīja haoss, ko bija izraisījusi gan amerikāņu karaspēka izstāšanās no gadiem ilgušā Vjetnamas kara, gan degvielas un citu resursu trūkums, ko asi izjuta dienvidvjetnamieši. Pēdējā TV uzrunā aizejošais prezidents savas valsts katastrofā apsūdzēja Vašingtonu, kas nesniedzot palīdzību Dienvidvjetnamai, kamēr Ziemeļvjetnama saņēma bagātīgu PSRS atbalstu kā finansēs, tā kara materiālos. Dienvidvjetnama kā valsts pārstāja eksistēt 30. aprīlī pēc Saigonas krišanas.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+