Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
11. aprīlis, 2013
Drukāt

1983. gada 11. aprīlī

11apr_Vilks_22

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 11. aprīlī, ”pēc ilgas un grūtas slimības”, kā bija teikts ”Literatūras un Mākslas” nekrologā, nomira izcilais grāmatu ilustrators un scenogrāfs Ģirts Vilks (1909 – 1983), īstajā vārdā Ģirts Bērtulis Ludvigs Andersons, pirmskara Latvijā pazīstams arī kā Ludis Andersons.

 

Latvijas kultūrvēsturē viņš palicis kā ļoti vispusīgs mākslinieks, kas tāpat darbojies grafikā un plakātu māk­slā, darinājis vitrāžas un sienu gleznojumus sabiedriskajām ēkām. Savukārt Ģirta Vilka veidotās ilustrācijas Raiņa lugām un Andreja Pumpura eposam ”Lāčplēsis” pieder latviešu grāmatniecības klasikai. Tiesa, padomju laikā daudzi viņa darbi sižetiski atbilda valdošās ideoloģijas prasībām. Mākslinieka vārds cieši saistījās ar Dailes teātri, kura scenogrāfs un galvenais mākslinieks viņš bija vairāk nekā 20 gadu. Ģirts Vilks ir apbedīts Raiņa kapos.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+