Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
11. aprīlis, 2013
Drukāt

1983. gada 11. aprīlī

11apr_Vilks_22

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 11. aprīlī, ”pēc ilgas un grūtas slimības”, kā bija teikts ”Literatūras un Mākslas” nekrologā, nomira izcilais grāmatu ilustrators un scenogrāfs Ģirts Vilks (1909 – 1983), īstajā vārdā Ģirts Bērtulis Ludvigs Andersons, pirmskara Latvijā pazīstams arī kā Ludis Andersons.

 

Latvijas kultūrvēsturē viņš palicis kā ļoti vispusīgs mākslinieks, kas tāpat darbojies grafikā un plakātu māk­slā, darinājis vitrāžas un sienu gleznojumus sabiedriskajām ēkām. Savukārt Ģirta Vilka veidotās ilustrācijas Raiņa lugām un Andreja Pumpura eposam ”Lāčplēsis” pieder latviešu grāmatniecības klasikai. Tiesa, padomju laikā daudzi viņa darbi sižetiski atbilda valdošās ideoloģijas prasībām. Mākslinieka vārds cieši saistījās ar Dailes teātri, kura scenogrāfs un galvenais mākslinieks viņš bija vairāk nekā 20 gadu. Ģirts Vilks ir apbedīts Raiņa kapos.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+