Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

1983. gada 26. novembrī (4)

26nov_laupisana_2

Pirms 30 gadiem, 1983. gada 26. novembrī, seši bandīti iebruka apsardzes firmas “Brink’s” glabātavā pie Londonas Hītrovas lidostas, nolaupot trīs tonnas zelta stieņu, dimantus un vēl naudu.

Kopējā laupījuma summa bija ap 26 miljoniem britu mārciņu (21,8 miljoni latu), kaut noziedznieki, kā izrādījās, bija cerējuši vien uz trim miljoniem mārciņu. Šis noziegums ir britu vēsturē lielākā laupīšana un viena no lielākajām pasaulē. Policijai gan izdevās atmaskot vienu no apsargiem, kurš pēc iepriekšējas vienošanās bija atvēris durvis bandītiem, kā arī notvert vienu no uzbrucējiem, taču atgūta tikai vien neliela daļa laupījuma.

Vairākums zelta un vērtslietu tā arī neatgriezās pie sākotnējiem īpašniekiem bankā, tāpat policijai neizdevās atklāt piecu atlikušo bandītu personību. Uzskata, ka zelta stieņi ar negodīgu juvelieru palīdzību tika pārkausēti, pakāpeniski pārvērsti rotās un pārdoti. Savukārt naudu “atmazgāja” dažādās shēmās.

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+