Mobilā versija
+2.0°C
Otīlija, Iveta
Otrdiena, 12. decembris, 2017
26. septembris, 2013
Drukāt

1983. gada 26. septembrī

26sept_Petrovs_2

Pirms 30 gadiem, 1983. gada naktī uz 26. septembrī, PSRS gaisa telpas kontroles centrā Serpuhovā dežurējošais virsnieks Staņislavs Petrovs saņēma kontroles sistēmas signālu par ASV raķešuzbrukumu PSRS.

 

Apakšpulkvedim Petrovam dažos mirkļos bija jāizlemj, vai izsludināt trauksmi un ziņot par uzbrukumu valsts vadībai, kas nozīmēja faktiski automātisku atbildes triecienu un kodolkara sākumu, vai vispirms izvērtēt signāla ticamību. Virsnieka šaubas pastiprināja tas, ka visas amerikāņu kodolraķetes it kā bija startējušas no viena punkta. Pārbaudot, izrādījās, ka signālu radījusi kļūme padomju datorsistēmā. Notikušais tika turēts slepenībā līdz 1998. gadam, taču, kad to atslepenoja, Petrovs saņēma vairāku Rietumu nevalstisko organizāciju balvas ”par atomkara novēršanu”. Šogad intervijā radio ”Golos Rossii” viņš uzsvēra, ka sevi par varoni neuzskata: ”Darbs man bija tāds…”

 

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+