Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
11. augusts, 2014
Drukāt

1984. gada 11. augustā

11aug_Reigans_2

Pirms 30 gadiem, 1984. gada 11. augustā, ASV prezidents Ronalds Reigans pārvēlēšanas kampaņas laikā izspēlēja vienu no saviem kuriozajiem ”jokiem”, ar kuriem bija pazīstams amerikāņu sabiedrībā.

Pirms ik sestdienas uzstāšanās ASV Nacionālajā sabiedriskajā radio Reigans, pārbaudot mikrofonu, paziņoja: ”Mani amerikāņu līdzpilsoņi, esmu priecīgs jums šodien paziņot, ka esmu parakstījis likumu, kas pasludinās Krieviju ārpus likuma uz mūžīgiem laikiem. Mēs sāksim bombardēšanu pēc piecām minūtēm.” Prezidents vienkārši pārfrāzēja tekstu, gatavojoties paziņot par likumu, kas attiecās uz reliģisko brīvību vidusskolās. Aukstā kara apstākļos izteiktā improvizācija iemantoja leģendāru slavu, jo plaši izplatījās nostāsts, ka mikrofons tobrīd bijis ieslēgts un ”joks” izskanējis pa visu valsti. Tomēr tas nav tiesa. Tāpat grūti pārbaudīt apgalvojumu, ka PSRS bruņotajos spēkos Reigana izteikuma dēļ izsludināta paaugstināta kaujas gatavība.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+