Mobilā versija
+1.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
11. augusts, 2014
Drukāt

1984. gada 11. augustā

11aug_Reigans_2

Pirms 30 gadiem, 1984. gada 11. augustā, ASV prezidents Ronalds Reigans pārvēlēšanas kampaņas laikā izspēlēja vienu no saviem kuriozajiem ”jokiem”, ar kuriem bija pazīstams amerikāņu sabiedrībā.

Pirms ik sestdienas uzstāšanās ASV Nacionālajā sabiedriskajā radio Reigans, pārbaudot mikrofonu, paziņoja: ”Mani amerikāņu līdzpilsoņi, esmu priecīgs jums šodien paziņot, ka esmu parakstījis likumu, kas pasludinās Krieviju ārpus likuma uz mūžīgiem laikiem. Mēs sāksim bombardēšanu pēc piecām minūtēm.” Prezidents vienkārši pārfrāzēja tekstu, gatavojoties paziņot par likumu, kas attiecās uz reliģisko brīvību vidusskolās. Aukstā kara apstākļos izteiktā improvizācija iemantoja leģendāru slavu, jo plaši izplatījās nostāsts, ka mikrofons tobrīd bijis ieslēgts un ”joks” izskanējis pa visu valsti. Tomēr tas nav tiesa. Tāpat grūti pārbaudīt apgalvojumu, ka PSRS bruņotajos spēkos Reigana izteikuma dēļ izsludināta paaugstināta kaujas gatavība.

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+