Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Otrdiena, 21. februāris, 2017
7. februāris, 2014
Drukāt

1984. gada 7. februārī

7feb_MMU_2

Pirms 30 gadiem, 1984. gada 7. februārī, amerikāņu astronauti Brūss Makendless un Roberts Stjuarts kļuva par pirmajiem cilvēkiem pasaulē, kas pārvietojās Visumā bez tiešas sasaistes ar kosmisko kuģi.

Abi astronauti pameta orbītā ap Zemi riņķojošo daudzkārt izmantojamo kuģi “Challenger”, manevrējot ar īpašas iekārtas MMU (“Manned Maneuvering Unit”) palīdzību. MMU faktiski bija slāpekļa dzīta reaktīvā iekārta, kas piestiprināta kā mugursoma skafandram. 153 kg smaga, bez dzinēja, ar divām papildu gāzes tvertnēm. Maksimāli sasniedzamais ātrums ar šo “mugursomu” bija 23,4 m/sek. MMU tika izmantota vairākās “Shuttle” tipa kosmosa kuģu misijās, lai veiktu kuģa ārējo apsekošanu un noņemtu no orbītas dažus pavadoņus. Par ierastu astronautu misiju ekipējumu iekārta tomēr nekļuva, jo izrādījās grūti stūrējama. Samērā lielie izmēri tāpat liedza tai atrasties Starptautiskajā kosmiskajā stacijā. Par MMU pēcnācēju ir kļuvusi krietni kompaktākā SAFER.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+