Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
19. novembris, 2015
Drukāt

1985. gada 19. novembrī

19nov_Zheneva_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 19. novembrī, Ženēvā notika ASV prezidenta Ronalda Reigana un jaunā PSRS vadītāja Mihaila Gorbačova pirmā tikšanās.

Tās bija arī pirmās abu lielvaru augstākā līmeņa vadītāju sarunas pēc sešu gadu pārtraukuma. Sarunās bija ieinteresētas abas puses, jo aukstais karš un bruņošanās sacensība pieņēma pasaulei bīstamus apmērus. Nepieciešamība samazināt kodolarsenālus un pārrunāt ar pasaules politiku saistītus jautājumus abām varām kļuva akūta, turklāt PSRS sāka pagurt no bruņošanās sacensības tempa. Abas puses vēlējās likt pamatus dialogam. Tas arī izdevās, jo pēc Ženēvas aukstā kara ledus abu valstu atttiecībās sāka kust ar katru gadu straujāk. ASV un rietumnieki tāpat vēlējās uzzināt, kāds tad īsti ir nesen par Padomju Savienības vadītāju ievēlētais Gorbačovs. Reigans bija pilnīgi pārliecināts, ka personīgajiem kontaktiem starpvalstu attiecībās ir milzu nozīme.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+