Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
19. novembris, 2015
Drukāt

1985. gada 19. novembrī

19nov_Zheneva_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 19. novembrī, Ženēvā notika ASV prezidenta Ronalda Reigana un jaunā PSRS vadītāja Mihaila Gorbačova pirmā tikšanās.

Tās bija arī pirmās abu lielvaru augstākā līmeņa vadītāju sarunas pēc sešu gadu pārtraukuma. Sarunās bija ieinteresētas abas puses, jo aukstais karš un bruņošanās sacensība pieņēma pasaulei bīstamus apmērus. Nepieciešamība samazināt kodolarsenālus un pārrunāt ar pasaules politiku saistītus jautājumus abām varām kļuva akūta, turklāt PSRS sāka pagurt no bruņošanās sacensības tempa. Abas puses vēlējās likt pamatus dialogam. Tas arī izdevās, jo pēc Ženēvas aukstā kara ledus abu valstu atttiecībās sāka kust ar katru gadu straujāk. ASV un rietumnieki tāpat vēlējās uzzināt, kāds tad īsti ir nesen par Padomju Savienības vadītāju ievēlētais Gorbačovs. Reigans bija pilnīgi pārliecināts, ka personīgajiem kontaktiem starpvalstu attiecībās ir milzu nozīme.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+