Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
23. septembris, 2015
Drukāt

1985. gada 23. septembrī

23sept_metro_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 23. septembrī, Latvijas PSR kompartijas centrālkomiteja un republikas Ministru padome pieņēma lēmumu par metropolitēna būvi Rīgā.

Metro plānošana bija sākusies vēl 70. gados, kad Rīgas iedzīvotāju skaits migrācijas dēļ tuvojās 800 tūkstošiem. Masveida protesti pret šo projektu kļuva par sākumu atmodas notikumiem, jo bija skaidrs, ka metro programma nozīmē vēl vairāku tūkstošu viesstrādnieku ieplūdināšanu no Krievijas un citām republikām. Bija arī skaidrs, ka vairākums šo ļaužu pēc tam paliks Rīgā un Latvijā. Tā laika Latvijas PSR vadību neuztrauca, cik procentu latviešu būs jau tā krietni krieviskotajā pilsētā. Vien tika plānots, ka Rīgas iedzīvotāju skaits tuvākā nākotnē šā vai tā sasniegs miljonu, bet miljona pilsētā sabiedriskā transporta problēmu risinājums prasa būvēt metro.

Pievienot komentāru

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+