Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

1985. gada 6. jūlijā

6jul_Perkons_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 6. jūlijā, pēc grupas ”Pērkons” uzstāšanās Ogres estrādē koncertā gūto emociju uzplūdā jaunieši ceļā uz Rīgu izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus.

Padomju Savienībā tāda veida incidenti bija kas nepieredzēts. Vara notikušajā ne bez pamata saskatīja jauniešu dumpi pret pastāvošo iekārtu. Tas, kas šodien būtu vienkārši huligānisms, toreiz, kad bija pierasts pie totalitārās kontroles, tika uztverts kā zīme, ka jaunieši vairs nepakļaujas kontrolei un atļaujas justies brīvi. Bet tā jau bija detaļa, kas slēpa draudus padomju režīmam. “Tās bija atmodas priekšnojautas ar huligānisku akcentu,” kā reiz atzīmēts. “Pērkonam” pēc Ogres notikumiem uz laiku aizliedza koncertēt, bet izcilo kinodokumentālistu Juri Podnieku Ogres notikumi iedvesmoja uzņemt leģendāro filmu ”Vai viegli būt jaunam?”.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (2)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+