Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
6. jūlijs, 2015
Drukāt

1985. gada 6. jūlijā

6jul_Perkons_2

Pirms 30 gadiem, 1985. gada 6. jūlijā, pēc grupas ”Pērkons” uzstāšanās Ogres estrādē koncertā gūto emociju uzplūdā jaunieši ceļā uz Rīgu izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus.

Padomju Savienībā tāda veida incidenti bija kas nepieredzēts. Vara notikušajā ne bez pamata saskatīja jauniešu dumpi pret pastāvošo iekārtu. Tas, kas šodien būtu vienkārši huligānisms, toreiz, kad bija pierasts pie totalitārās kontroles, tika uztverts kā zīme, ka jaunieši vairs nepakļaujas kontrolei un atļaujas justies brīvi. Bet tā jau bija detaļa, kas slēpa draudus padomju režīmam. “Tās bija atmodas priekšnojautas ar huligānisku akcentu,” kā reiz atzīmēts. “Pērkonam” pēc Ogres notikumiem uz laiku aizliedza koncertēt, bet izcilo kinodokumentālistu Juri Podnieku Ogres notikumi iedvesmoja uzņemt leģendāro filmu ”Vai viegli būt jaunam?”.

Pievienot komentāru

Aplamie apgalvojumi. Pēc intervijas ar Fātimu teoloģe par sievietes lomu islāmā (4)Pēc “LA” publicētās intervijas ar Līgu Fātimu Legzdiņu un “Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima” lasītāji uzdeva jautājumus, vai
Draugiem Facebook Twitter Google+