×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
24. aprīlis, 2018
Drukāt

1988. gada 24. aprīlī. Rīga izvēlas skaistāko meiteni (4)

Foto - Raimonds RencisFoto - Raimonds Rencis

Konkursā "Miss Rīga – 88".

Pirms 30 gadiem lielas ažiotāžas un sabiedrības uzmanības pavadīts, Latvijas PSR notika pirmais skaistuma konkurss pēckara un vispār padomju okupācijas gados – “Mis Rīga”, kurā uzvarēja 18 gadus vecā Sintija Jenerte. Kā konkursa organizētāji uzstājās “Rīgas eksperimentālais jaunatnes centrs” un kooperatīvs “Tonis” sadarbībā ar Rīgas pilsētas komjaunatnes komiteju. Pasākums notika sporta namā “Daugava”. Publiski par ideju paziņoja februārī, un atlasei pieteicās ap 700 meiteņu. Pirms tam bija plašas diskusijas, vai saukt konkursu par “Mis” vai “Miss Rīga” vai labāk ievēlēt vienkārši “Rīgas karalieni”. Prātots tāpat tika par pasākuma morāli ētisko pusi. Baltieši Padomju Savienības mērogā šoreiz gan nebija kustības avangardā, lai arī pirms Rīgas savu skaistuma etalonu izvēlējās Viļņa un drīz pēc Rīgas sekoja Tallina. Maskavā kopā ar Rietumvācijas modes koncernu “Burda” “Maskavas skaistule” tika nolūkota jau 1987. gadā, un tajā pašā gadā skaistuma konkurss bija noticis arī Polijā. Rīgas “mis” tiešraidē translēja TV. Žūriju vadīja aktieris Gunārs Cilinskis. Starp vērtētājiem tāpat bija tā laika Rīgas komjauniešu priekšnieks Ziedonis Čevers. Kā goda viesi uzaicināja “Mis Latvija – 1930” Ernu Emsi-Kansku. Meitenēm bija jārādās dažādos tērpos, jādemonstrē dejotprasme un atraktivitāte. Nosacīti mazāk nozīmīgie tituli “Mis foto”, “Mis grācija” un “Vice Mis” jau tika sadalīti pirms “lielā izgājiena”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Un Sintija tā arī palika vienīgā, kuru mēs joprojām atceramies. Vienkārša un skaista meitene, kas gadiem ejot tāda arī ir palikusi un nav kļuvusi augstprātīga. Bet tie, kas te gudri spriež par viņu un apspriež zobus , gribas teikt – paskatieties spogulī, pirms jūs vērtējat jums nepazīstamu cilvēku kā dzīvnieku. Izbrīnu drīzāk raisa fakts, kā viņa varēja uzvarēt, zinot, ka atlasē piedalās augstā činavnieka un komunista Gora meita, kas nekad nav spējusi to pārdzīvot. Skaudība un muļķība vadas tos cilvēkus, kas te izgudro savas teorijas par “svējo”. Gadiem ejot taču absolūti nekas nav to apstiprinājis . Sintija bija un ir labākā izvēle un paldies, ka nav kļuvusi ne mirkli iedomīga un nejauka.

  2. Vēl šodien nesaprotu, kas tiem tēviņiem žūrijā bija galvā (galvās), ka izvēlējās vienu no neglītākajām konkursa pretendentēm- ar neglītiem zobiem un ne to skaistāko figūru.

Draugiem Facebook Twitter Google+