×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
27. aprīlis, 2018
Drukāt

1988. gada 27. aprīlī. “Metro – nē” (7)

27apr_metro_16

Metro būves pretinieku mītiņš Arkādijā.

Pirms 30 gadiem Rīgā Vides aizsardzības klubs (VAK) organizēja demonstrāciju un mītiņu “Metro – nē!” pret metro celtniecību Rīgā. Tā kļuva par pirmo atmodas laika masu pasākumu, kam milicija nelika šķēršļus, kaut arī oficiāli tas nebija atļauts un vēl dažus gadus iepriekš VAK būtu pasludināta par pretpadomju organizāciju. Akcijā piedalījās ap 10 tūkstošiem cilvēku, kas protestēja pret paredzamo, kārtējo celtnieku migrantu tūkstošu ieplūdināšanu Latvijā no pārējās PSRS. Dalībnieki vispirms pulcējās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa un tad cauri pilsētai, pāri Akmens tiltam devās uz mītiņa vietu Pārdaugavas Arkādijā. Latvijas PSR Valsts drošības komiteja ar savu darbinieku un informatoru palīdzību, protams, uzraudzīja un pat filmēja Arkādijas estrādē notiekošo, tomēr iejaukties notikumu gaitā necentās un varbūt arī vairs nespēja. Arkādija uz daudziem mēnešiem kļuva par regulāru pulcēšanās un izteikšanās vietu nacionāli domājošiem cilvēkiem. “Metro – nē!” bija svarīga nacionālās atmodas sākuma epizode, ko citstarp ievēroja Rietumos. No Arkādijas estrādes jau tika runāts ne tikai par metro, bet arī par ekoloģiju, būvējamo robotu rūpnīcu kā “sūkli” migrantu piesaistīšanai un to, ka latvieši tūlīt, tūlīt kļūs vai varbūt jau kļuvuši par minoritāti savā zemē. Paralēli izskanēja prasības pagaidām vēl tikai pēc padomju republiku ekonomiskās suverenitātes.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja paņem un loģiski padomā, tad šī ir viena no stulbākājām lietām ever. Like why would you do that?? “Migranti” atkal pārņems Latviju, blah blah blah.. Cik var par to sviestu runāt? Tas būtu tikai un vienīgi superīgi, ka mums būtu metro. Kāda starpība, kas viņu būtu būvejis?

 2. Nav taisnība, ka metro mītiņš nebija atļauts. Žurnālisti, neesiet pavirši, vēl ir dzīvi to notikumu liecinieki un dalībnieki! Jā, izpētiet sīkāk, kā izdevās panākt , lai mītiņš formāli atbilstu Rubika noteiktajai kārtībai par piketiem.

 3. Idioti, bet mums jāsēž sastrēgumos
  Lai tafad paši nāk un rok, nelieši

  • Pamēģini vienu dienu iztikt bez savas benzīna kannas un gan Tev, gan pilsētai klāsies labāk.

  • DAUGAVU traucēt nevajga gan ,tai jāļauj tecēt….vienam sastrēgumi ? tad ej ar kājām ….

  • Vai tu šodien spētu samaksāt par metro biļeti? Tas prieciņš ir ļoti dārgs, mums nav tik daudz cilvēku Rīgā, lai metro atmaksātos, kur ņemsi milzīgās subsīdijas?

  • To .Nik ( Kola?). Pamatojoties uz Rigas pamata(grunti)un pazemes upem ,metro buve tajos gados,nemot vera padomijas tehniku,nebija iespejama.Ari urlu “specialistu” papildus iepludinasa Latvija nebija velama ne toreiz,ne tagad.Okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem,nekavejoties !

Draugiem Facebook Twitter Google+