×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2018
Drukāt

1991.gada barikāžu dalībnieka apliecību projektu pagaidām aptur naudas trūkums (3)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Ministru kabineta komiteja izskatīšanai valdībā pagaidām nevirzīs noteikumu projektu par 1991.gada barikāžu dalībnieka apliecības paraugu un šo apliecību izsniegšanas kārtību.

Ministri norādījuši, ka nepieciešams skaidrākas diskusijas par finansējuma piešķiršanu šo apliecību izsniegšanai.

Lai arī noteikumu projektu sagatavojusi Aizsardzības ministrija, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) uzsvēra, ka ministrijai šim mērķim finansējums nav paredzēts. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka tuvāko nedēļu laikā nepieciešams tikt skaidrībā ar noteikumu projekta virzīšanu uz valdību.

Noteikumu projekta izpildei 2018.-2022.gadam nepieciešami kopumā 316 233 eiro.

AM norāda, ka 2018.gada izmaksu lielākā daļa saistīta ar biroja tehnikas iegādi, kas nepieciešama apliecību izgatavošanai, telpas un darbinieku darba vietu iekārtošanai, kā arī citiem organizatoriskiem jautājumiem darbības uzsākšanai.

Šobrīd nepieciešamās tehnikas iegādei ir izskatīti divu uzņēmumu piedāvājumi un izvēlēts izdevīgākais no piedāvājumiem. Lai nodrošinātu kvalitatīvu likuma izpildi, ir nepieciešami četri darbinieki, kas nodrošinās barikāžu dalībnieku apliecību izgatavošanu, izsniegšanu un reģistrāciju.

Noteikumu projekts, ka 1991.gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina 1991.gada barikāžu dalībnieka statusu. Barikāžu dalībnieku reģistrāciju, to apliecību izsniegšanu un uzskaiti veic 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Noteikumu projekts paredz, ka barikāžu dalībnieku reģistrācija tiek veikta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un uzrādot valsts apbalvojuma “1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme” apliecības vai Pateicības raksta par dalību barikādēs 1991. gada janvārī un augustā oriģinālu vai dublikātu.

Paredzēts, ka barikāžu dalībnieku apliecības tiek izsniegtas barikāžu dalībniekam vai viņa pilnvarotajai personai 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības telpās, Rīgā, Krāmu ielā 3. Apliecības izsniegs bez derīguma termiņa ierobežojuma un bez maksas.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai valsts un pašvaldību iestādēs.

Noteikumi stājās spēkā ar 2018.gada 1.janvāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. VID lielās, ka iekasets par 90mil. vairak nekā planots.Tāka naudai vajadzētu pietikt.Bergmanin vajadzētu iepirt mazak novecojošu bruņutehniku. Par Kučinski vispar negribu komentet, vins nak no ZZS tapat ka Vejonis

  2. Tad jau ”projekta ” fikcija un VIP personām nepatīkams jautājums – kur biji bakāžu laikā? Vīriem virs 50 gadiem jau nu vajadzētu zināt…

  3. Bija 1991 gada 20 janvāra vakars ap pulkstens 20 vakarā sākās apšaude šāva no milicijas akadēmijas uz ministru padomi Tai vakarā daudzi cilvēki sasēdās autobusos un bēga no barikādēm.pie milicijas akadēmijas palika apmēram no 200 līdz 250 cilvēkiem .Toreiz jau gāja uz barikādēm lai Latvija būtu brīva.un neviens neprasīja materjālu pabalstu .Tagad kad sāks kaut ko piešķirt tad barikāžu dalībnieki būs pat tie kas tai laikā slēpās zem segas un pirda no bailēm. bet tagad sitīs par krūtim un teiks es tur biju man pienākās

Draugiem Facebook Twitter Google+