Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
11. aprīlis, 2012
Drukāt

1992. gada 11. aprīlī

11apr_sams_2

Pirms 20 gadiem, 1992. gada 11. aprīlī, pēc vairāk nekā piecdesmit gadu pārtraukuma mastā atkal uzvijās Latvijas karaflotes karogs.

 

To Liepājas Tirdzniecības ostas kanālā svinīgi uzvilka atjaunotās valsts pirmā militārā patruļkuģa “Sams” mastā. Svinīgajā brīdī bija klāt tā laika svarīgākās militārās amatpersonas, kā arī Latvijas pirmās brīvvalsts karaflotes “Ronis” komandieris Hugo Legzdiņš un mehāniķis Rūdolfs Grigulis. Turpmāk šī diena tiek atzīmēta kā Latvijas jūras spēku atdzimšanas diena. Pasākumam tobrīd bija drīzāk psiholoģiska nozīme, jo par karakuģi agrāko zivju inspekcijas kuģīti, lai arī tas bija bruņots ar lielkalibra ložmetēju, varēja uzskatīt ļoti nosacīti. Veterānu “Sams” norakstīja 1998. gada martā Ventspilī.

 

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+