Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
11. aprīlis, 2012
Drukāt

1992. gada 11. aprīlī

11apr_sams_2

Pirms 20 gadiem, 1992. gada 11. aprīlī, pēc vairāk nekā piecdesmit gadu pārtraukuma mastā atkal uzvijās Latvijas karaflotes karogs.

 

To Liepājas Tirdzniecības ostas kanālā svinīgi uzvilka atjaunotās valsts pirmā militārā patruļkuģa “Sams” mastā. Svinīgajā brīdī bija klāt tā laika svarīgākās militārās amatpersonas, kā arī Latvijas pirmās brīvvalsts karaflotes “Ronis” komandieris Hugo Legzdiņš un mehāniķis Rūdolfs Grigulis. Turpmāk šī diena tiek atzīmēta kā Latvijas jūras spēku atdzimšanas diena. Pasākumam tobrīd bija drīzāk psiholoģiska nozīme, jo par karakuģi agrāko zivju inspekcijas kuģīti, lai arī tas bija bruņots ar lielkalibra ložmetēju, varēja uzskatīt ļoti nosacīti. Veterānu “Sams” norakstīja 1998. gada martā Ventspilī.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+