Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
5. jūnijs, 2013
Drukāt

1993. gada 5. jūnijā

5jun_Velesanas_22

Pirms 20 gadiem, 1993. gada 5. jūnijā, pēc vairāk nekā 60 gadu pārtraukuma atjaunotajā Latvijā atkal notika demokrātiskas Saeimas vēlēšanas.

 

Tās ilga divas dienas. 5. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 36 mandātus, uzvarēja savienība ”Latvijas ceļš”. Vēl parlamentā iekļuva LNNK un ”Tēvzemei un brīvībai”, Kristīgo demokrātu savienība, Latvijas Zemnieku savienība, Demokrātiskā centra partija, ”Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai”, kā arī ”Līdztiesība”. Vēlētāju aktivitāte bija ļoti augsta – nobalsoja 89,9% no kopumā 1,1 miljona vēlētāju. Visaktīvākie izrādījās vidzemnieki. Mēnesi pēc Saeimas ievēlēšanas 6. jūlijā deputāti nobalsoja par Satversmes, Valsts prezidenta kā Latvijas valsts galvas institūcijas un Latvijas Republikas Ministru kabineta kā valdības atjaunošanu.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+