Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
5. marts, 2013
Drukāt

1993. gada 5. martā

5marts_piecilati_22

Pirms 20 gadiem, 1993. gada 5. martā, Latvijas Banka sāka lata ieviešanu un pakāpenisku pārejas naudas – Latvijas rubļa (LVR) – izņemšanu no apgrozības.

 

Apgrozībā nonāca pirmās Ls 5 banknotes, vērtības ziņā ekvivalentas 1000 LVR. Citu nominālu banknotes un metāla nauda parādījās nākamajos mēnešos. “Lauku Avīze” notikumu sagaidīja ar virsrakstu “Mildiņa augšāmcēlusies!”, jo Ls 5 ūdenszīmē taču bija leģendārās sudrabnaudas reverss. Cilvēkus sākotnēji mulsināja lata lielā vērtība, kamdēļ masu informācijas līdzekļi mudināja pilsoņus, kas bija pieraduši visu rēķināt simtos un tūkstošos, būt uzmanīgiem. Bija arī tādi, kas jau tūdaļ sāka piesaukt un gaidīt lata devalvāciju. LVR pilnībā izņēma no apgrozības 18. oktobrī un atteikties no pārejas naudas bija arī pēdējais laiks, jo tirgū jau sāka parādīties samērā labi 500 LVR banknošu viltojumi.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+