Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
5. marts, 2013
Drukāt

1993. gada 5. martā

5marts_piecilati_22

Pirms 20 gadiem, 1993. gada 5. martā, Latvijas Banka sāka lata ieviešanu un pakāpenisku pārejas naudas – Latvijas rubļa (LVR) – izņemšanu no apgrozības.

 

Apgrozībā nonāca pirmās Ls 5 banknotes, vērtības ziņā ekvivalentas 1000 LVR. Citu nominālu banknotes un metāla nauda parādījās nākamajos mēnešos. “Lauku Avīze” notikumu sagaidīja ar virsrakstu “Mildiņa augšāmcēlusies!”, jo Ls 5 ūdenszīmē taču bija leģendārās sudrabnaudas reverss. Cilvēkus sākotnēji mulsināja lata lielā vērtība, kamdēļ masu informācijas līdzekļi mudināja pilsoņus, kas bija pieraduši visu rēķināt simtos un tūkstošos, būt uzmanīgiem. Bija arī tādi, kas jau tūdaļ sāka piesaukt un gaidīt lata devalvāciju. LVR pilnībā izņēma no apgrozības 18. oktobrī un atteikties no pārejas naudas bija arī pēdējais laiks, jo tirgū jau sāka parādīties samērā labi 500 LVR banknošu viltojumi.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+