Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

1995. gada 12. jūnijā

12jun_pils_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 12. jūnijā, notika Latvijas Valsts prezidenta administrācijas pārvākšanās no sākotnējās rezidences Maikapara namā uz jaunajām vajadzībām piemēroto Rīgas pili, kas vairs nebija ”Pionieru pils” un arī ne “Rīgas skolēnu pils”, kā to pārsauca 1991. gadā. Sv. Gara tornī līdzās Latvijas karogam pacēla Valsts prezidenta standartu.

Tā brīža prezidenta Gunta Ulmaņa pārcelšanās notika iekšpolitiski saspīlētā situācijā, kad Rīgā dumpojās apkrāptie bankas “Baltija” klienti. To, ka valsts vadītājam jāatgriežas vēsturiskajā mītnē, nolēma vēl Ministru padome 1993. gadā. Nākamajā gadā Skolēnu pili pārcēla uz telpām K. Barona ielā un sākās padomju gados nolaistās ēkas rekonstrukcija, pamatu nostiprināšana un vēsturisko interjeru atjaunošana, par pamatu ņemot elementus, kas saglabājušies no 19. gadsimta un 20. gadsimta 30. gadiem. Darbus veica steigā, īsā laikā. Pašreizējā Rīgas pils rekonstrukcija jau ir daudz pamatīgāka un skrupulozāka.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+