Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
12. jūnijs, 2015
Drukāt

1995. gada 12. jūnijā

12jun_pils_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 12. jūnijā, notika Latvijas Valsts prezidenta administrācijas pārvākšanās no sākotnējās rezidences Maikapara namā uz jaunajām vajadzībām piemēroto Rīgas pili, kas vairs nebija ”Pionieru pils” un arī ne “Rīgas skolēnu pils”, kā to pārsauca 1991. gadā. Sv. Gara tornī līdzās Latvijas karogam pacēla Valsts prezidenta standartu.

Tā brīža prezidenta Gunta Ulmaņa pārcelšanās notika iekšpolitiski saspīlētā situācijā, kad Rīgā dumpojās apkrāptie bankas “Baltija” klienti. To, ka valsts vadītājam jāatgriežas vēsturiskajā mītnē, nolēma vēl Ministru padome 1993. gadā. Nākamajā gadā Skolēnu pili pārcēla uz telpām K. Barona ielā un sākās padomju gados nolaistās ēkas rekonstrukcija, pamatu nostiprināšana un vēsturisko interjeru atjaunošana, par pamatu ņemot elementus, kas saglabājušies no 19. gadsimta un 20. gadsimta 30. gadiem. Darbus veica steigā, īsā laikā. Pašreizējā Rīgas pils rekonstrukcija jau ir daudz pamatīgāka un skrupulozāka.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+