Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

1995. gada 12. jūnijā

12jun_pils_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 12. jūnijā, notika Latvijas Valsts prezidenta administrācijas pārvākšanās no sākotnējās rezidences Maikapara namā uz jaunajām vajadzībām piemēroto Rīgas pili, kas vairs nebija ”Pionieru pils” un arī ne “Rīgas skolēnu pils”, kā to pārsauca 1991. gadā. Sv. Gara tornī līdzās Latvijas karogam pacēla Valsts prezidenta standartu.

Tā brīža prezidenta Gunta Ulmaņa pārcelšanās notika iekšpolitiski saspīlētā situācijā, kad Rīgā dumpojās apkrāptie bankas “Baltija” klienti. To, ka valsts vadītājam jāatgriežas vēsturiskajā mītnē, nolēma vēl Ministru padome 1993. gadā. Nākamajā gadā Skolēnu pili pārcēla uz telpām K. Barona ielā un sākās padomju gados nolaistās ēkas rekonstrukcija, pamatu nostiprināšana un vēsturisko interjeru atjaunošana, par pamatu ņemot elementus, kas saglabājušies no 19. gadsimta un 20. gadsimta 30. gadiem. Darbus veica steigā, īsā laikā. Pašreizējā Rīgas pils rekonstrukcija jau ir daudz pamatīgāka un skrupulozāka.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+