Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. oktobris, 2015
Drukāt

1995. gada 27. oktobrī

27okt_ES_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 27. oktobrī, Latvija oficiāli izteica vēlēšanos iestāties Eiropas Savienībā. Pieteikums tika iesniegts Spānijai – tajā laikā ES prezidējošajai valstij.

Pāris nedēļas pirms tam, 13. oktobrī, Latvijas pieteikumu dalībai ES žurnālistu klātbūtnē bija parakstījis Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis un valdības vadītājs Māris Gailis. Ārpolitisku apsvērumu dēļ Latvija pat pasteidzās priekšā Lietuvai un Igaunijai, jo 6. Saeimas vēlēšanas bija atnesušas sakāvi “Latvijas ceļam” un kā nepatīkamu pārsteigumu arī populista Joahima Zīgerista partijas un Demokrātiskās partijas “Saimnieks” panākumus. Rietumi varēja šādu iznākumu nesaprast, tādēļ valdībai šķita svarīgi demonstrēt, ka valsts politikā viss paliks pa vecam. Tomēr pieteikums Briselei vien neko nenozīmēja, jo uzaicinājumu sākt iestāšanās sarunas Latvija saņēma tikai 1999. gada decembrī. Pēc nesen publiskotajiem pētījumu aģentūras SKDS aptaujas datiem, 63% Latvijas iedzīvotāju šobrīd ES vērtē pozitīvi.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+