Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
27. oktobris, 2015
Drukāt

1995. gada 27. oktobrī

27okt_ES_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 27. oktobrī, Latvija oficiāli izteica vēlēšanos iestāties Eiropas Savienībā. Pieteikums tika iesniegts Spānijai – tajā laikā ES prezidējošajai valstij.

Pāris nedēļas pirms tam, 13. oktobrī, Latvijas pieteikumu dalībai ES žurnālistu klātbūtnē bija parakstījis Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis un valdības vadītājs Māris Gailis. Ārpolitisku apsvērumu dēļ Latvija pat pasteidzās priekšā Lietuvai un Igaunijai, jo 6. Saeimas vēlēšanas bija atnesušas sakāvi “Latvijas ceļam” un kā nepatīkamu pārsteigumu arī populista Joahima Zīgerista partijas un Demokrātiskās partijas “Saimnieks” panākumus. Rietumi varēja šādu iznākumu nesaprast, tādēļ valdībai šķita svarīgi demonstrēt, ka valsts politikā viss paliks pa vecam. Tomēr pieteikums Briselei vien neko nenozīmēja, jo uzaicinājumu sākt iestāšanās sarunas Latvija saņēma tikai 1999. gada decembrī. Pēc nesen publiskotajiem pētījumu aģentūras SKDS aptaujas datiem, 63% Latvijas iedzīvotāju šobrīd ES vērtē pozitīvi.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (42)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+