Mobilā versija
+2.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. septembris, 2015
Drukāt

1995. gada 29. septembrī

29sept_opera_2

Pirms 20 gadiem, 1995. gada 29. septembrī, līdz ar elitāru koncertu, kurā ieejas biļete maksāja, sākot no 75 latiem, atklāja atjaunoto Latvijas Nacionālo operu (LNO).

“Baltā nama” kapitālais remonts un restaurācija bija ilgusi piecus gadus. Atklāšanā piedalījās Valsts prezidents Guntis Ulmanis un viņa amatbrāļi Igaunijas prezidents Lennarts Meri un Lietuvas prezidents Aļģirds Brazausks. Par pirmo izrādi atjaunotajā operā kļuva Jāzepa Mediņa “Uguns un nakts” debitanta Alvja Hermaņa režijā. Valdības amatpersonas ļoti lepojās ar saposto ēku, kura nu bija greznākā un piemērotākā augsta ranga pasākumiem visā pilsētā. Tomēr tagad atkal tiek runāts, ka LNO nepieciešams remonts. Teātra skatuves dēļus nomainīja jau 2013. gadā, jo atklājās, ka intensīvās izmantošanas laikā grīda kļuvusi nelīdzena, dēļu virsmas – atskabargainas, un paši grīdas dēļi vietām pat izlūzuši. Tas apgrūtināja baletdejotāju soli un dekorāciju stabilitāti.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+