×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

1998. gada 16. martā. Leģionāru diena kļūst par “sensāciju” (5)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Pirms 20 gadiem līdz tam Krievijas un ārvalstu žurnālistu maz ievērotā Latviešu leģiona atceres diena, pateicoties Maskavas aktivitātēm, pēkšņi kļuva par sensāciju, ko sākotnēji ne bez panākumiem centās izmantot Latvijas tēla kompromitēšanai rietumvalstu acīs. Gājienā pie Brīvības pieminekļa nolūkā nolikt ziedus, piedalījās ap 500 bijušo leģionāru un viņu atbalstītāju. Augsta ranga valdības amatpersonas pasākumā nemanīja, taču propagandai pietika ar dažu Saeimas deputātu un NBS virspavēlnieka Jura Dalbiņa un citu armijas virsnieku līdzdalību. Tās pašas dienas vakarā Krievijas medijos sākās kampaņa, kas nav rimusi arī mūsdienās. Rīga tika apsūdzēta “nacistu sveikšanā”, “fašisma atdzimšanā”, “nacionālsociālistu demonstrāciju” rīkošanā un tamlīdzīgi. Drīzumā pret Latviju Krievija vērsa ekonomiskās sankcijas, bet pie vēstniecības Maskavā notika huligāniskas akcijas. Kā tajās dienās rakstīja Nīderlandes laikraksts “De Telegraaf”, 16. marta leģionāru piemiņas diena “noveda Maskavas un Baltijas valstu attiecības līdz absolūti zemākajam punktam”. Pret Latviju vērstā kampaņa apgriezienus bija sākusi uzņemt faktiski kopš 3. marta, kad policija pie Rīgas domes Valdemāra ielā izklīdināja provokatīvo krievu pensionāru mītiņu un Maskavā sašuta par “kliedzošiem cilvēktiesību pārkāpumiem” Latvijā. Tas viss bija Krievijas atriebība Latvijai par prorietumniecisko kursu un gatavošanos uzaicināšanai NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Vislabaakais koments 17. marts, 2018 16:46
  Atbildēt

  Par !6.martu un iemesliem 17. marts, 2018 12:47
  Atbildēt

  Rīt 16. marts !

  Latviešu karavīru(leģionāru) atceres diena !

  Kas bija tie, kuri radīja šos LEĢIONĀRUS ?

  Tie bija neviens cits, kā krieve.breju sarkanā slepkavu varza, kura bijušo Krievijas impēriju slīcināja asins jūrā un, kura mūsu Dzimteni noziedzīgi okupēja un pataisīja par asins kloāku.

  Čekistu- komunistu sātaniskie izd.zimteņi arī šodien vēl slepkavo mūsu tautu.

  Šodienas Latvijas valdība un Saeima sastāv no šiem asinssuņiem- viņu pēcnācējiem un izdresētiem ielikteņiem- bezdvēseliskiem izd.zimumiem.
  —————————
  Tā patiesi un skaidri raksta L.Grantiņš savā triibunāla mājas lapā!
  _______________
  Ļoti pareizi un ļoti aktuāli!

 2. Tieši tā arī bija.
  Kamēr kremļa čekisti un viņu pakalpiņi Latvijā nebija iedomājušies šo ziedu nolikšanu pārvērst par ieroci pret Latviju, tikmēr viss bija mierīgi. Gluži tāpat kā ar izdarībām pie Okupantu pieminekļa. Kas gribēja kādu savējo pieminēt, nolika ziedus un viss. Tagad kremlis un tā pakalpiņi to ir pārvērtuši par cūcisku ālēšanos.
  Ja par pašiem leģionāriem, tad kurš gan var 100% apgalvot, ka pēc tam, kad piedzīvots pirmais krievu okupācijas gads ar tā šausmām un cūcībām, neiestātos karot pret krieviem.

 3. Herberts Cukurs “Butcher of Riga” was a member of the “Arajs Kommando”, which was involved in the mass murder of Latvian Jews as part of the Holocaust…. He was assassinated by operatives of the Israeli intelligence service (Mossad) in 1965, Uruguay…

  • Ne jau nu tu būsi tas, kas kādu tiesās, tāpat arī izraēļu mosads. Herberta Cukura novākšana vēl nav līdz galam atklāta. Varbūt tomēr saimniecisku interešu dēļ novāca… kā padomju troika to darīja, bez apsūdzības un pierādījumiem.

  • There is still no actual proof of Cukurs actually committing any killings at all, only inconsistent (and cartoonish at times) eyewitness reports. That book is a despicable piece of slander literature that attempts to justify murder of people through association.

Draugiem Facebook Twitter Google+