Dabā
Laika ziņas

2.februāris – Sveču diena, kad jāvēro laiks0

Foto – Shutterstock

Dabas vērotājs Vilis Bukšs atgādinājis par latviešu ticējumiem un februāra zīmīgajām dienām – kad pēc dabas iespējams prognozēt laikapstākļus pavasarī.

2.februārī ir Sveču diena, kas ir viena no Govju dienām un Vēja dienām. Saskaņā ar ticējumiem, tad vajagot gardi mieloties un daudz smieties.

Kā norāda laika zīmju pētnieks, ticējumi par februāri saka, – ja Sveču mēnesī garas lāstekas, ziema būs gara. Auksts un sauss februāris paredz karstu augustu. Ja februāris silts, tad ap Lieldienām būs auksts laiks un kopumā arī pavasaris auksts, bet ja lietains – pavasaris un vasara slapji. Ja puteņu mēneša sākums saulains un jauks, būs agrs un silts pavasaris. Jo aukstāka februāra pēdējā nedēļa, jo siltāks laiks gaidāms martā.

“Ja seko ticējumiem un zīmēm dabā, kā arī laika zīmēm nozīmīgās dienās, tad februārim vajadzētu būt ar vieglai ziemai raksturīgiem laika apstākļiem. Tas ir, neliels līdz mērens sals un pa vidu īslaicīgi atkušņi. 20. augusts, kas bija apmācies un 27. decembris, kad bija atkusnis, paredz maigu un nokrišņiem bagātu Sveču mēnesi. Vērojumi dabā liecina, ka atlikusī ziema paies bez barga sala, bet nokrišņu būs daudz. Uz pavasara pusi

LA.lv