×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

2. jūnijā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu kolekciju modes skate 2016

No LMA studentes Lienes Bites kolekcijas. Publicitātes fotoNo LMA studentes Lienes Bites kolekcijas. Publicitātes foto

2. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes mākslas apakšnozares studenti aicina apmeklēt ikgadējo modes skati, kas norisināsies „Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38. 3. jūnijā pasākuma programmu papildinās seminārs “Modes dizains vai prāta dizains”.

Semināra „Modes dizains vai prāta dizains” dalībnieki modes vēsturniece Emīlija Amena (Emilie Hammen), modes dizainere Korīna Gertsa (Corina Gertz), Maison Luciano Soprano radošais direktors Alesandro Turci (Alessandro Turci) un MBA un dizaina domātājs Emīls Rode iepazīstinās ar „Slow Fashion” kustību, resursu efektīvu cirkulāro ekonomiku, modes industrijas kaitīgo ietekmi uz ekosistēmām gaisā, ūdenī un uz zemes. Paralēlo sesiju LMA studentiem vadīs Darmštates Tehniskās universitātes dizaina nodaļas vadītājs, prof. Justus Teinerts (Justus Theinert) un modes fotogrāfs, prof. Kriss Šlozs (Kris Schloz).

Modes skatē savas kolekcijas rādīs vecāko kursu modes mākslinieki – Ieva Mežule, Madara Kalinka, Ineta Urtāne, Santa Aulmane, Liene Bite, Una Bērziņa, Sanda Feldberga, Dita Enikova, Dana Jasinkeviča, Anna Gulbe, Ieva Kupcāne, Karīna Krista Līkanse, Melānija Vilka, Arvis Kantiševs, Madara Botmane, Ksenija Belca un Laima Jurča. Kā arī modes skati bagātinās šī gada debitanti – Ieva Bēržvade, Ella Anna Kalendra, Karlīne Anete Nagliņa, Romija Štāle un Baiba Tamane. Skatē savas kolekcijas prezentēs arī trīs „Mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes mākslā” – Sigita Sniegs, Laima Ūdre un Evija Šaitere.

LMA scenogrāfijas apakšnozares pasniedzējs-docents Viktors Jansons uzsver, ka ikgadējā modes skate gājusi cauri dubļu vannām, dievnama augsto velvju svētībai, tramvaju depo eļļas smārdam, un šogad ir pienācis laiks aicināt skatītājus uz Kalnciema būvplaci starp būvgružiem un putekļiem. Docents aicina skates apmeklētājus neraizēties par savu tērpu un ierasties uz pasākumu gumijas zābakos vai sporta apavos.
Ikvienam ir iespēja iegādāties biļetes uz modes skati internetā www.ekase.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+