×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

20 interesanti fakti par cilvēka uzvedību

1. Cilvēku uzvedību ietekmē ķermeniskas sajūtas

1no3
Foto: FotoliaFoto: Fotolia
Foto: Fotolia

1. Cilvēki ar augstu testosterona līmeni gūst baudu no citu dusmām.
2. Cilvēki cenšas pazemot citus, kad nav par sevi pārliecināti. Izmēģinājumā, tie, kuriem pateica, ka viņi IQ testu ir izpildījuši slikti, izteica vairāk nacionālo un reliģiozo aizspriedumu, nekā tie, kuriem pateica, ka testu ir izpildījuši izcili.
3. Turklāt cilvēki ir no sirds pārliecināti, ka viņu negatīvās domas par citiem ir patiesas un tām nav nekāda sakara ar pazemināto pašvērtējumu. Citu pazemošana palīdz atjaunot pašvērtējumu.
4. Cilvēku uzvedību ietekmē ķermeniskas sajūtas. Piemēram, ir izturīga asociācija starp smaguma sajūtu un “nozīmīgumu“, “nopietnību”, “svarīgumu”. Cilvēki novērtēja cilvēku kā nopietnāku un stabilāku, ja rezumē tika iesniegts smagā mapē ,un otrādi.
5. Tieši tāpat, stīvums un saskare ar ko cietu dara cilvēkus nelokāmus. Cietos krēslos sēdošie pārrunu laikā bija nepiekāpīgāki. Raupjas virsmas jušana sarežģi attiecībās ar cilvēkiem, bet aukstums ir cieši saistīts ar vientulības sajūtu.
6. Cilvēkiem ir nosliece uz amorālu uzvedību un neizpildīt lūgumus pēc palīdzības, ja tam nav jāpieliek nekāda piepūle vai nevajadzēs cilvēkam tieši atteikt.
7. Vairums cilvēku uzvedas “kā pienākas”, ja viņiem jāpieņem morālais lēmums citu acu priekšā. Tiešā lūgumā pēc palīdzības, ziedojuma vai parakstu vākšanā atsaka retāk.

  1. Cilvēku uzvedību ietekmē ķermeniskas sajūtas
  2. Pēc izskata spriež par veiksmi
  3. Nav bail lēkt ar izpletni, bet bail no priekšnieka

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+